Ticaret Bakanı açıkladı: Otomobil fiyatlarındaki köpük kalktı!

Bildiğiniz gibi son dönemde otomobil piyasası deyim yerindeyse uçuşa geçmişti. Fiyatlar bir türlü düşmüyor, düşmediği gibi hemen her ay yepyeni zamlarla beraber piyasa daha da yüksekiyordu. Ancak seçimlerden sonra atılan adımlar ve piyasaya verilen güvenle beraber otomobil fiyatları da geriledi.

Her ay yapılan zamların yerini indirimlere bırakırken tüketiciler de rahat bir nefes aldı. Ayrıca sıfır otomobil pazarındaki bu geri çekilme, ikinci el pazarını da etkiledi. Kafasına göre fiyat yazan satıcıların çoğu fiyatlarını günden güne düşürmek zorunda kaldı.

Ticaret Bakanı açıkladı: Otomobil fiyatlarındaki köpük kalktı!

İşte tablo buyken Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, bir televizyon programına katıldı ve gündeme dair oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Otomobil fiyatlarında köpüğün ortadan kalktığını söyleyen Bolat, “Fiyatlarda köpük kalktı. Sıfır araçta yüzde 20, 2. elde yüzde 15 düşüş var ve bu devam edecek. Kurduğumuz ekipler ile ilanları yakinen takip edip kontrollerini yapıyoruz. Fiyatların yıl sonuna kadar daha da düştüğünü göreceğiz. Alacağımız 1.500 yeni personel ile denetimlerimizi artıracağız” dedi. Bakan program kapsamında ayrıca, “6 bin km 6 ay sınırlamada 2023’te 126 firmaya 52 milyon TL ceza kesildi. ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx