Microsoft karma gerçeklik pazarında oyun kurucu olmak niyetinde

Microsoft, artırılmış gerçeklik (AR) sektörüne derinlemesine dalıyor ve şirketin çalışma planında zaten bir patent başvurusu bulunuyor. Patent, eşsiz bir çift AR gözlük için. Ancak, bunlar sıradan gözlükler değil. Onları farklı kılan şey, uzaktan çalışanlar için beklenen avantaj olabilir.

AR Gözlüklerin pili, başarılı bir ticari lansman için önemli bir faktördür. 5 Ekim 2023 tarihinde yayınlanan patent, modüler bir tasarıma sahip AR gözlükleri tanımlıyor. Evet, doğru okudunuz. Baş kısmında ya da çıkarılabilir bir kulaklıkta yer alan, yolda iken değiştirilebilen sıcak takas edilebilir bir pil ile modüler bir tasarım. Gözlükleri uzun süreli kullanım için pratik hale getirme anlamına geliyor. Uzun mesafeli bir uçuşta olun ve AR gözlüklerinizin enerjisinin tükenme konusunda endişelenmeyin. Ve sadece bu değil, pilin konumu – ya sap kısmında ya da çıkarılabilir bir kulaklıkta – kullanıcılara gözlükleri pilsiz giyme seçeneği sunar. Bu, ağırlığı azaltabilir ve cihazı daha az hantal yapabilir, uzun çalışma saatleri boyunca konfor sağlar.

Microsoft karma gerçeklik pazarında oyun kurucu olmak niyetinde

Patent ayrıca bu gözlüklerin kolyeler ya da sırt çantaları gibi dış cihazlara bağlanabileceğini de açığa çıkarıyor. Bu, büyüleyici olanakları beraberinde getiriyor. Cihazın bilgisayar ve hafıza kapasitesini artırma ya da Wi-Fi veya LiFi desteği gibi yeni işlevler eklemeyi düşünün. Boyun, kemer veya sırt çantanızın etrafında mini bir iş istasyonu taşımak gibi.

Microsoft, uzaktan çalışan kitleye sadece bir bağlantı aracı değil, aynı zamanda yüksek düzeyde çok yönlülük de sunmayı amaçlıyor gibi görünüyor. AR gözlükler, sanal iş ortamlarına daha etkileşimli ve etkin bir şekilde katılmamızı sağlayarak uzaktan çalışmaya bakışımızı değiştirebilir. Eğer Microsoft bunu başarabilirse, modern uzaktan çalışan için tercih edilen cihaz olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx