CHP’li Başarır’dan Mahmut Tanal sitemi: Ben bu koltukta oturabilir miyim?

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonu’nda başladı. Genel başkan seçiminin de yapılacağı kurultay salonunda Halk TV canlı yayınına bağlanan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, gündem olan sözleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Önceki akşam katıldığı bir programda “Benim oyum Sayın Özgür Özel’e. İmzamı da gönül rahatlığı ile Özel’e verdim. Eğer kaybedersek ben bu kötü gidişata ortak olmam. Makamları bırakır ve CHP’de sade bir milletvekili olarak görevime devam ederim” diyen Başarır, bugünkü yayında kendisine bu sözlerinin sorulması üzerine şunları söyledi:

“Bu 5 ayda gördüğüm şeyler, yaşadığım durumlar beni çok üzdü. Bakın arkadaşlar ben bu koltukta oturuyorum, bir arkadaşımız bana saldırıyorsa, Sayın Genel Başkan ‘Gereğini yapacağım’ diyorsa, iki gün sonra Divan Kurulu Başkan Yardımcısı yapıyorsa ben bu koltukta oturabilir miyim?”

Ne olmuştu?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için Genel Kurul’da imza toplanınca CHP’li milletvekillerinin WhatsApp üzerinden birbiri ile yaptıkları tartışma ortaya çıkmıştı. Tartışmanın devam ederek fiziki kavgaya dönüştüğü iddia edildi. Gazeteci Altan Sancar, “Mahmut Tanal, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’a yumruk atmaya çalıştı” iddiasını gündeme taşıdı.

Sosyal medya hesabından iddiaları anlatan Sancar, Mahmut Tanal’ın Ali Mahir Başarır’a yumruk attığını söyledi. Sancar paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“CHP’li Mahmut Tanal, grup başkanvekili Ali Mahir Başarır’a hakaret ederek yumruk atmaya çalıştı CHP’de kurultay için Meclis Genel Kurulu’nda imza toplanması ve Whatsapp grubunda buna Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’ın itiraz etmesi üzerine Mahmut Tanal, Başarır’a yönelik fiziki müdahalede bulundu ve hakaret etti.

İmza toplandığı bilgisinin ortaya çıkması üzerine CHP’den bazı isimler ve Başarır “Genç ve yeni vekiller kendilerini baskı altında hisseder” diyerek itiraz etti. Whatsapp grubundaki yazışmaların basına sızmasını da gösteren Başarır’a ve ailesine yönelik ağır ifadeler kullanan Tanal, Başarır’ın göğsüne yumruk salladı.

Sesleri duyan Meclis polisi de olay yerine gelse de tartışmanın vekiller arasında olduğunu görünce olaya müdahale edemedi. Olay partililerin araya girmesi ile sona erdi.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx