Analist İddialı: Bu Meme Coin, Dogecoin’i Tahtından Edebilir!

Kripto YouTuber’ı Jake Gagain geçtiğimiz günlerde boğa piyasasının ne zaman başlayacağı konusunda görüşlerini paylaştı. Gagain, bu gerçekleştiğinde birkaç meme coin’inin piyasaya nasıl hakim olmaya hazırlandığını açıklıyor. Ayrıca, bir meme coin’inin orijinal meme coin Dogecoin’i tahtından edeceğini iddia ediyor.

Dogecoin (DOGE)’yi hangi meme coin devirecek?

Özellikle analist, Dogecoin (DOGE) rakibi Shiba Inu (SHIB) üzerinde en fazla yükselişe geçiyor. Dahası, SHIB’nin piyasa değerine göre en büyük meme-coin olan Dogecoin’i devireceğini iddia ediyor. Gagain’in tweetine yanıt olarak, başka bir X kullanıcısı bunun gerçekleşme olasılığına güldü. Kullanıcı DOGE’nin Elon Musk’a sahip olduğunu belirtti. Bu yüzden, SHIB’nin, dünyanın en zengin adamının desteğine sahip olduğu için orijinal meme-coin’ini devirmesinin mümkün olmadığını öne sürdü.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Elon Musk, Dogecoin (DOGE)’nin büyük bir hayranı. Bu da token’ın büyümesine katkı sağlıyor. Özellikle de 2021’de DOGE’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7 dolara ulaşmak için %23.000 oranında yükselmesine yardımcı olduğu inkar edilemez bir gerçek. Kısa süre önce Musk’ın sesli desteğinin yanı sıra, token’ın gelişimini “sessizce finanse ettiği” için meme coin’e yatırım yaptığı da ortaya çıktı.

Shiba Inu’nun Dogecoin’i devirmesi imkansız mı?

Bunu göz önünde bulunduran birçok kişi, SHIB’nin piyasa değerine göre en büyük sekizinci kripto para olan DOGE’yi devirmesinin mümkün olmadığına inanıyor. Bu arada, SHIB’nin 19. sıradaki konumuyla Dogecoin (DOGE)’nin çok gerilerde kaldığını belirtmek gerekiyor.

Ancak bazı analistlere göre, boğa piyasası geri döndüğünde SHIB’nin büyük olabileceğine ve muhtemelen DOGE ile kafa kafaya gidebileceğine dair işaretler var. Bu şüphesiz büyük bir görev olacak. SHIB’nin arkasındaki temeller, özellikle Shibarium’un başarısız lansmanının ardından gençleşti. Ayrıca, katman-2 ağı şu anda yayında ve Shiba Inu’ya fayda sağlıyor. Bu yüzden, meme coin’i artan fayda ile her zamankinden daha güçlü. Dahası, SHIB’nin yanma oranı önemli ölçüde arttı. Bu da giderek daha fazla SHIB tokeninin dolaşımdan çıkması anlamına geliyor. Bunun da token fiyatında bir artışa yol açması mümkün. CoinGeko’nun verilerine göre, SHIB’nin 2021’de bir noktada piyasa değerinde DOGE’yi geçtiğini de belirtmek gerekiyor.

Analist neden meme coin PEPE’de yükselişte olduğunu açıklıyor

Bu arada, Jake Gagain, PEPE’de de yükselişte olduğunu belirtiyor. Bunun için dört neden gösteriyor. Verdiği ilk neden, Binance, OKX, Crypto.com ve Bybit gibi kripto borsaları da dahil olmak üzere büyük oyuncuların, token’ın en büyük sahiplerinin bir parçasını oluşturması ve bu firmaların satış yapmak yerine Pepe çantalarını tuttuklarını belirtmesi. İkinci neden ise Pepe’nin, projenin geliştiricilerinden üçünün piyasaya 15,6 milyon dolar değerinde Pepe sürmesini içeren destandan kurtulmasıy. Buna rağmen, token bu olaydan bu yana piyasa değerinde artış gösterdi. Bu da Gargain’e göre token’ın muhtemelen dibe vurduğu anlamına geliyor.

Üçüncü neden ise Pepe’nin şu anda en büyük merkezi ve merkezi olmayan borsalar da dahil olmak üzere 100’den fazla borsada listelenmiş olması. Gargain bu durumun tokena daha fazla görünürlük ve likidite kazandıracağını ileri sürüyor. Pepe şu anda piyasa değerine göre ilk 100 token arasında yer alıyor. Analist, buna dikkat çekiyor. Özellikle de piyasaya göre üçüncü en büyük meme coin olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, büyük ölçüde yükselmek için iyi bir konuma sahip olduğunu iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx