Tiémoué Bakayoko kimdir? Tiémoué Bakayoko aslen nereli? Tiémoué Bakayoko kç yaşında? Tiémoué Bakayoko hangi ekiplerde forma giydi?

Sarı-kırmızılılar, İngilizler’in son 4 dönemdir kiralık olarak gönderdiği Tiémoué Bakayoko’nun 6 numara konumu için ülkü olduğunu düşünüyor. Galatasaray’ın bu hafta içerisinde de yabancı oyuncu transferinde atağa kalkması bekleniyor. Pekala, Tiémoué Bakayoko kimdir? Tiémoué Bakayoko aslen nereli? Tiémoué Bakayoko kç yaşında? Tiémoué Bakayoko hangi gruplarda forma giydi?

Tiémoué Bakayoko, 17 Ağustos 1994 tarihinde dünyaya gelen orta saha konumunda misyon yapan Fildişi Kıyısı asıllı Fransız futbolcudur. Serie A gruplarından Milan’da forma giymektedir.

Profesyonel mesleğine 2012 yılında Rennes B grubunda başladı. Daha sonra sırasıyla Rennes, Monaco, Chelsea, Milan, Monaco, Napoli ve Milan kadrolarında forma giydi.

Fransa Ulusal Kadrosu’nda 1 defa forma giymiştir. Milan’da oynayan Tiemoué Bakayoko’nun mukavelesi 30 Haziran 2023’te sona erecek. Rennes alt yapısında futbola başlayan Tiemoué Bakayoko, Monaco, Chelsea, Milan ve Napoli üzere kadrolarda da forma giydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.