Tanju Özcan: ‘İhraç kararı verilirse bağımsız yoluma devam ederim’

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan’ın kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesine karar verildi.

Özcan, kararın akabinde açıklamalarda bulundu. Lider Özcan, “Ben CHP’nin öz evladıyım. Ben bu süreci yakında takip ediyorum. Ben bu partinin gençlik kolları, ilçe başkanlığı, vilayet başkanlığı, belediye meclis üyeliği, milletvekilliği ve belediye başkanlığını yaptım. Ben bu partide MYK üyeliği, bayan kolları başkanlığı ve genel başkanlık dışında her misyonda bulundum. Dişimizle, tırnağımızla biz bu noktaya geldik. Partimizi büyütmeye çalıştık. Son girdiğimiz 5 seçimde de başarılı olduk” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NDAN RANDEVU TALEP ETTİ

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan randevu talep ettiğini belirten Özcan, “Ben Sayın Genel Liderin partinin öz evladını partiden sahiden ihraç etmek istediğini düşünmüyorum. Kendisinden de bir randevu talep ettim. Randevu verirlerse gidip kendisine niyetlerimi ayrıntılı olarak anlatacağım, süreci de anlatacağım. Konuşuruz, çözeriz diye düşünüyorum. Yüksek disiplin konseyi üyelerimiz de çok deneyimli bir lideri var. Sağduyulu, aklı başında deneyimli insanlardan oluşuyor. Herhalde bu AK Parti’lilerin ve HDP’lilerin gazına gelip benimle ilgili ihraç kararı vermezler diye düşünüyorum. Sayın Genel Liderimiz randevu talebimize de olumlu cevap verirse daha detaylı bir açıklamada yaparım” sözlerini kullandı.

İhraç edilmesi halinde bağımsız olarak yoluna devam edeceğini açıklayan Özcan, şöyle konuştu:

“İhraç kararı verilirse ne olur? İhraç kararı verilirse Cumhuriyet Halk Partisi ile yalnızca türel bağım kopar. Gönül bağım devam eder. ‘Herhangi bir partiye gidecek misin?’ diye soruyorlar. Hayır, benim o denli bir fikrim yok. Rastgele bir partiye gitmem. Bağımsız olarak yoluma devam ederim. Hiçbir partinin teklifine açık değilim. Moralim çok uygun. İşime gücüme bakıyorum. AK Parti’li ve HDP’li trolleri izliyorum. Onların yorumlarına bakıp, gülüyorum. Badire yok. Ben şu anda belediye çalışmalarıyla meşgulüm. Altyapı sıkıntıları olan mahalleler var. Önceliğim onlar.”

‘PARTİMİN, ÖZ EVLADINA SAHİP ÇIKACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM’

Özcan, şunları söyledi:

“Bu bahis biliyorsunuz aslında benim ihraç istemiyle disiplin heyetine gitmeme sebep olacak mevzu bu değil. Bunu herkes biliyor. Buna en çok kim seviniyor. Bu tarafıyla bakmak lazım. Beni duygulandıran şeyler oluyor. Partililer arayıp ağlayarak hüzünlerini lisana getiriyorlar. Kim memnun bundan? AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik keyifli, HDP’liler keyifli. Kandil’dekiler memnun. İmralı’daki cani emin olun memnun. Bunları keyifli edeceğini düşünmüyorum. Ben partimin, öz evladına sahip çıkacağını düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.