Şahan Gökbakar’dan, MilyonFest’in iptal edilmesine sert reaksiyon: ‘Ne etti bu gençler size?’

Muğla Valiliği, evvelki gün iptal edildiğini duyurduğu Milyon Fest Fethiye aktifliğiyle ilgili Fethiye Kaymakamlığı’nın verdiği kararı internet sitesinden paylaştı.

Fethiye Belediyesi’nin 1-4 Eylül tarihleri ortasında düzenlenmesi planlanan şenlik müsaadesi için yaptığı müracaata kaymakamlık tarafından verilen cevapta, “Yoğun insan faaliyetleri sebebiyle ekolojik istikrara ziyan verebileceği” sözleri kullanıldı.

GÖKBAKAR’DAN SERT TEPKİ

Gündeme dair mevzular hakkında yaptığı paylaşımlarla sık sık gündeme gelen Şahan Gökbakar, Twitter hesabından son aylarda iptal edilen konserlerin isimlerin paylaşarak reaksiyon gösterdi. 

Gökbakar, paylaşımında şu tabirleri kullandı:

“Ne etti bu gençler size… Hani kimseye hayat biçimi dayatılamazdı? Hani özgürlükler için uğraş ediliyordu? Fethiye’deki MilyonFest’i kaymakamlık, ‘ekolojik dengeyi bozabilir’ diye iptal etmiş. Tabiata ve ekolojiye olan yaklaşımları sebebiyle kendilerini tebrik ediyorum. Yaşasın ekolojik istikrar ve yaşasın onun koruyucusu kaymakamlar. Gençler ekolojiyi bozmayın…”

NE OLMUŞTU?

Fethiye Belediyesi’nin dayanaklarıyla 1-2-3-4 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan MilyonFest Fethiye, Muğla Valiliği tarafından iptal edilmişti. 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca “Bu yıl yeniden çok hoş projelerimiz vardı. Ancak valilikten aldığımız bir haberle üzüldük. Gençlerimizi İnlice Plajı’nda 16 sanatkarla buluşturacağımız MilyonFest, valilik tarafından iptal edildi. Biz idari mahkemeye başvuracağız. Kendine yakın insanların konserleri iptal edilmiyor. Ancak Fethiye Belediyesi’nin İnlice Plajı’ndaki yapacağı konser iptal ediliyor. Bunu gençlerimizin takdirine sunuyorum” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.