Rusya’dan akın var: Türkiye Rusların talebine yetişemiyor

Batı’nın Ukrayna savaşı nedeniyle yaptırım uyguladığı Ruslar tatil için Türkiye’ye akın etmeye devam ediyor. Talebin çok fazla olması nedeniyle tıp operatörleri uçak sayısının artmasını istedi. Talebin arzı aştığını vurguladı.

Rusya Tıp Operatörleri Birliği (ATOR), ülkede Türkiye’de tatile yönelik talebin arzı aştığını bildirdi. ATOR’dan yapılan yazılı açıklamada, cins operatörlerinin, yakın tarihler için Türkiye’ye uçuşlarda tıp paketi ıstırabı yaşandığı konusunda bilgi verdiği kaydedildi.

Moskova’dan sonraki 2-3 günü kapsayacak formda Antalya’ya uçuş bulmanın imkansız olduğuna işaret edilen açıklamada, “Talep, kısıtlı hava yolu nakliyeciliği nedeniyle arzı kıymetli oranda aşıyor. Ege kıyılarına yönelik arz sorunu daha da fazla” sözlerine yer verildi.

Açıklamada, Temmuz ve Ağustos ayına yönelik tatil seçeneklerinde ise durumun daha güzel olduğuna işaret edilirken durumun kademeli olarak daha güzel bir hale geldiği ve hava yolu nakliyeciliği konusunda da iyileştirmelerin yapıldığı kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.