Nihat Kahveci: Fenerbahçe bir an evvel stadın kapasitesini artırsın

Eski ulusal futbolcu Nihat Kahveci, TRT Spor’da Fenerbahçe – Alanyaspor maçının değerlendirmesini yaptı.

Kahveci, Jesus ve Fenerbahçe’den övgü dolu sözlerle bahsederken rakip ekip taraftarlarından da reaksiyon aldı.

“Stat kapasitesini artırın”

Canlı yayında Ali Koç’a seslenen Nihat Kahveci, “Ali Koç, bu futbolla stadı Santiago Bernabeu üzere 6 kat yapsa dolar. Bir an evvel kapasiteyi arttırırsa güzel olur. Ligin 6. haftası, çok erken. Fenerbahçe şampiyon olur ya da olmaz. Yarından itibaren ben olsam Jesus ile 2-3 sene kontrat imzalarım. Jesus’un performansından şad olmayan bir tane bile Fenerbahçe taraftarı yoktur.” dedi. Bu kelamlar toplumsal medyada da gündem oldu.

“Bu ekibi nasıl tahlil edeceksin”

Öte yandan Jesus’un sık sık kadroyu değiştirmesini de öven efsane futbolcu, “Analizi en kolay ve en güç olan iki ekibin müsabakasını izledik. Lincoln oynayacak diyorsun Rossi oynuyor, Batshuayi oynayacak diyorsun Pedro oynuyor. Mert Hakan var ekibin kumandanı deniyo Arao oynuyor. Sen bu kadrosu nasıl tahlil edeceksin. 30 oyuncu tahlil etmen gerekiyor, kimin oynayacağı aşikâr değil ve güzel oynamışken değişiyor, oynayanlar da kimseyi aratmıyor.” şeklinde konuştu.

“1’den 90’ıncı dakikaya kadar birebir oyun”

Sarı-lacivertlilerin daima gol aradığını belirten Kahveci, “Crespo mükemmel bir gol attı, Rossi birebir biçimde. İrfan Can formayı kaptıracak mıyım diyor nefis goller atıyor. Oyuna girenler birebir biçimde birbirine vererek atıyor. 60’ta 2 değişiklik yapıyorlar. 5 atıyor 6’yı arıyorlar. Maç bitti gidin bakın hala atak yapıyor olabilirler yani. Dakika 1 dakika 90 tıpkı oyun. İstek dilek daima birebir. Bunu sağlayan da Jesus.” ifadelerini kullandı.

Farioli’ye eleştiri

Son olarak Alanyaspor Teknik Yöneticisi Farioli’yi de eleştiren eski ulusal oyuncu, “Geçen dönem 2-0’da taraftar ıslıklarken bunu söylüyorduk. Bunu görmek istiyor herkes. Farioli kendi geleceği ismine ikinci üçüncü planını yapmalı. Yan pas kaptırıyorsun daima. Ne yaparsan yap geride top kaptırma. Kadıköy’de yan pas yaparsan bu kadar sonucu da bu türlü olur işte” diyerek kelamlarını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.