Meral Akşener: Saraylara hapsoldular, bu harami tertibi yıkacağız

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Ankara’da esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi, akabinde vatandaşlara seslendi. Akşener, “Bu harami tertibi yıkmak için bu ağaları da buraya getireceksiniz” diye konuştu.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener Ankara Çankaya’daki Kuğulu Park’ta konuştu, esnafı ziyaret etti.

Akşener’in konuşması şöyle:

*İl, ilçe, kapı kapı dolaşarak yaptığımız seyahatlerle sayınların rahatını bozmak ismine, seçmenin kaygısının konuşulduğu bir siyaset atmosferini sizinle birlikte inşa etmek üzere yola çıktık.

*Çok uzun vakittir şuculuk buculuk üzerinden sizleri birbirinizin karşısına diktiler, komşunun komşuya, kardeşin kardeşe düşman olduğu, şapkamı atsam seçilirim anlayışının ortaya çıktığı bir lisan üzerinden çok parasız oy aldılar, iktidar oldular ve sonucunda harami bir nizam ortaya çıkardılar.

*İşte bu yüzden saraylara hapsoldular sizi maraba gördükleri için, velinimet  gördükleri için, o helal oylarınızı kolay kolay aldılar.

*Senin çocuğun 92 ile atanamazken arkadaşı 52 puan ile ayısı dayısı olduğu için atandı. Senin çocuğun konutta ağlarken yurt dışında garson olarak çalışmayı düşünürken onlar 5-10 maaşlı danışmanları ile cep doldurmaya devam etti.

*Bu harami sistemi el ele yıkacağız, nasıl ben buraya geldiysem kaç kişi var demediysem el ele verip bu harami sistemi yıkmak için bütün ağaları buraya getireceksiniz ve o ağaları karşınızda durduracaksınız, siz milletsiniz siz bizi seçensiniz.

*Sizler, biz politikleri sıkıntılarınız üzerinden tahlil üreterek yarıştırmalısınız, sizin inançlarınız üzerinden sizi bölmeye çalışıyorlarsa onlara dur diyeceksiniz.

“EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI MİNİMUM FİYAT SEVİYESİNDE OLMALI”

*Senelerdir emekli aç. En düşük emekli maaşlı minimum fiyat kadar olmalıdır diye tekraren dedik.

*Ben bu seyahatlere başladığımda bin 900 lira idi emekli maaşı. Tuttular 24 milyar lirayı haramilerin cebine koydular.

*Sizlerin cebinden alınıp dostlarının cebine koydukları bu parayı işitmeyesiniz diye kimlik siyaseti üzerinden düşman çıkartmaya başladılar.

*Emekli maaşı için arkadaşlarımız tekraren önerge verdiler, 2 buçuk oldu yetmedi, artık tekrar arttırdılar yeniden yetmiyor.

Yavuz ALATAN/SÖZCÜ

*Emeklinin lüksü geçtim en azından nefes alabilmesi için en düşük emekli maaşı minimum fiyat seviyesinde olmalıdır. Bunlar yapmazsa az kaldı biz geldiğimizde yapacağız.

*24 milyar lirayı sizlerin vergileri ile dolan hazineden aldılar Türk Telekom’a verdiler. Sayın Erdoğan, çok dosttu ya aldı haramilerin cebine koydu.

*Bu para ile okullardaki besin yoksunluğu sorunu çözülebilirdi. Türkiye’de besine erişim sorunu bar, ülkede açlık var. Bunu Erdoğan anlayamaz o smoothie içiyor.

*Bu para ile öğrencilerin 1 yıl boyunca sabah ve öğlen yemekleri karşılanabilir, üniversitede kredi alan öğrencilerin ise borçları yapılandırılabilirdi.

*Üzerlerindeki faiz yükü kaldırılabilirdi. Tarlasına gübre atamayan çiftçiye fiyatsız dağıtabilirlerdi.

*Bu minimum fiyat yetmez kardeşim yetmez. EYT’lileri ise sormayın onları adeta vatan haini ilan ettiler.

*Erdoğan, oğlunu kızını üzdü ancak dostlarını üzmedi. Bu harami nizamı sandıkta helal oylarınız ile kaldıracağız.

Yavuz ALATAN/SÖZCÜ

Parkı dolduran vatandaşlar Akşener’i görmek için yarıştı ve cep telefonları ile fotoğraf çekti. Kalabalıktan caddedeki trafik de aksadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.