‘Gazilerin yanındayız’ dediler verdikleri kelamları tutmadılar!

15 Temmuz sonrası şehit yakınları ve gaziler için toplanan 310 milyon TL bugün 1.5 milyar TL oldu lakin bu para adresine ulaşmadı. 15 Temmuz Hakkaniyet Ocakları Derneği Lideri Yeğin bu türlü reaksiyon gösterdi.

Edirnekapı Şehitliği’nde anma merasimi düzenlendi, gözyaşları sel oldu.

15 Temmuz sonrası şehit yakınları ve gaziler için toplanan 310 milyon lira tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Darbe teşebbüsünün 6’ncı yıl dönümünde 15 Temmuz Şehitler Anıtı ziyaretçi akınına uğradı.

15 Temmuz gazisi ve Hakkaniyet Ocakları Derneği Lideri Ufuk Yeğin paraların akıbetinin bilinmediğini söyledi. Gazi arkadaşlarıyla Aile Bakanlığı ve AKP önünde hareket yaparak “Bize ihanet ettiler” diyen Yeğin memuriyet vazifesinden ihraç edildi. SÖZCÜ’ye konuşan Yeğin şunları söyledi:

Ufuk Yeğin

15 Temmuz gazileri için toplanan para döviz kurundaki artışla 1.5 milyar TL oldu. O paralar vakıf hesabına aktarıldı. Paralar bize verilmiyor, hangi hesapta ne kadar oldu, ne kadar faiz getiriyor bilinmiyor. Şu an bize ayda 2 bin 600 TL veriyorlar. ‘Gazilerin yanındayız’ diyenler verdikleri kelamları tutmadı. İktidarda gaziye asla hürmeti olmayan, büsbütün lafta yanımızda olan birtakım şahıslar var. ‘Darbenin finansörü’ denen BAE’ye devlet merasimi düzenlediler, onlara plaket verdiler. Bizi ise oyalayıp kandırdılar. Darbenin siyasi ayağını bilhassa araştırılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.