Fenerbahçe Sardar Azmoun için harekete geçti!

Transfer çalışmalarına devam eden Fenerbahçe’de tek niyet sanrfor atağı… Maxi Gomez’in Trabzonspor’la mutabakatı sonrası sarı lacivertliler, listedeki öteki isimlerle temasa geçti. 

Golcü arayışlarını sürdüren Fenerbahçe’de sıcak saatler yaşanıyor. Valencia ile uzun müddettir Maxi Gomez için görüşmelerini sürdüren sarı lacivertlilerin listesinde farklı bir ismin olduğu sav ediliyordu.

Andreas Cornelius’un ayrılığı sonrası forvet arayışlarına başlayan Trabzonspor, sürpriz bir atak yaparken Fenerbahçe’nin gündemini uzun müddet meşgul eden Maxi Gomez’le her bahiste muahedeye vardı. 

Bu transferin akabinde Fenerbahçe’de planlar büsbütün değişti…

Vole’de yer alan habere nazaran; Fenerbahçe’nin liste başı santrfor adayı Bundesliga grubu Bayer Leverkusen’de forma giyen Sardar Azmoun… Teze nazaran Fenerbahçe oyuncu için fiyat sordu, Leverkusen ise Azmoun için 12 milyon Euro istedi.

Sarı lacivertliler, sayısı planlanan düzeye düşürürse bu transferi gerçekleştirebilecek.

Bu transferde kritik nokta Bundesliga’da transfer devrinin bugün sona erecek olması. Oyuncunun Fenerbahçe ile mutabakatı durumunda Bayer Leverkusen’in yeni oyuncu için hareket alanının dar olması transferin önündeki en büyük mani üzere duruyor.

RUSYA’DA KENDİNİ GÖSTERDİ, BUNDESLİGA’YA GİTTİ

Futbola İran’da başlayan Serdar Azmoun, kısa müddette kendini gösterip Rusya’nın değerli kulüplerinde forma giydi. Rubin Kazan, Rostov ve Zenit’in akabinde Leverkusen’e transfer olan golcü futbolcu, bu dönem kulübüyle 5 müsabakaya çıkıp 2 asist yaptı.

Her iki ayağını da kullanabilen 1995 doğumlu İranlı futbolcunun Transfermarkt datalarına nazaran yeni piyasa kıymeti ise 22 milyon euro…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.