Erdinç Sözer: Emre Belözoğlu’nun ve teknik grubun ideolojisi bu halde

Süper Lig’e 3 puanla başlayan Başakşehir’de Teknik Sorumlu Erdinç Sözer, Takımdaki bütün oyuncuları kullanmak istediklerini belirtirken, “Geldiğimizden bu yana günden güne çalışıyoruz ve herkes istediğimiz oyunu alanda oynamaya çalışıyor. Emre Belözoğlu ve teknik grubun ideolojisi bu şekilde” dedi.

Spor Toto Harika Lig’in birinci haftasında Kasımpaşa’yı alanında 4-0 mağlup eden Başakşehir’de Teknik Sorumlu Erdinç Sözer müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuştu.

İlk maçta bu türlü bir sonuca ulaşmanın kendilerini memnun ettiğini söyleyen Sözer, “İlk maçımızda bu galibiyeti almak bizi çok memnun etti. 4-0’dan fazla, istediğimiz futbolu alana yansıtmak kıymetliydi. Geldiğimizden beri her maçı kazanmak istiyoruz. Bu kulübün içinde de oyun sistemi geliştirmek istiyoruz. Bugün çok memnunuz. Hem sonuçtan hem de oyundan ötürü çok mutluyuz” diye konuştu.

“BÜTÜN OYUNCULARIMIZI KULLANMAK İSTİYORUZ”

Yoğun maç programında takımdaki her oyuncuyu kullanmak istediklerini söyleyen Sözer, “Her 3 günde 1 maç yapınca bütün takımımızı kıymetlendirmemiz gerekiyor. Dönem başında takımımızı genişlettik ve oyuncularımıza güveniyoruz. Ne gerekiyorsa alana koymaya çalışıyoruz. Geldiğimizden bu yana günden güne çalışıyoruz ve herkes istediğimiz oyunu alanda oynamaya çalışıyor. Emre Belözoğlu ve teknik grubun ideolojisi bu şekilde” dedi.

Forvet transferi konusunda sorulan soruyu da yanıtlayan Sözer, “Kadromuzdaki durumlar belirli. Patryk hem hamle hem kanat oynayabiliyor. Okaka son maçta çok şey yaptı. Bu sefer daha yorulmamış bir oyuncu gerekiyordu. Yeni bir oyuncu dahi olsa onu da değerlendireceğiz” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.