Ekrem İmamoğlu’ndan kaza açıklaması: Sürücü kötülük geçirdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener ile birlikte İBB’nin Çengelköy Eğitim, Kültür ve Toplumsal Ömür Merkezi’nin açılışına katıldı. İmamoğlu burada, Avcılar’da 4 metrobüsün karıştığı ve 99 kişinin yaralandığı kazayla ilgili açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu, “Kazanın kayıtlarından ve elde ettiğimiz imgelerden ve ses kaydından ortaya çıkıyor ki sürücünün feryat ederek, ‘kötü oluyorum, ambulans çağırın’ diyerek aslında bir baygınlık geçirdiğini ve otobüsün direksiyonunun yan şeride gerçek kayarak baş başa çarpışmasına vesile olduğunu söz etmek isterim” dedi.

‘RAHATSIZLIK GEÇİRDİĞİ MANZARALARLA ORTADA’

İmamoğlu, “Saat 18.30 sıralarında 100 bini aşan insan seyahat yapıyor. Burada kaza meydana geldi. Yaptığımız incelemelerde birlikte 18.30’da oluşan bu kaza 2 saat içerisinde gruplarımızın süratli müdahalesiyle ulaşıma açıldı” diye konuştu.

İmamoğlu, “117’ye yakın insan hastaneye sevk edildi. Şu an itibaren hastanede 10’un biraz üzerinde insanın hastanede kaldığını söyleyebilirim. Yaralı sayısı 10 civarında. Ameliyat görünen hastamız şu an için bize ulaşmadı. 2 hastamız ameliyat edildi, bunlardan ikisi de sürücülerimiz. Tecrübeli sürücülerimiz var. Rahatsızlanan sürücülerimiz 2012’den beri metrobüs sınırında çalışan sürücümüz. Rahatsızlık geçirdiği ses kaydından, imgelerden ortada. Vatandaşlarımızın gereksinimlerine varıncaya kadar ilgilendiğimiz belirtmek isterim. Ben de vatandaşlarımızı hastanede ziyaret ettim. Şayet ihmal var ise bu hususta hangi mevkide olursa olsun gerekli idari uygulamaların yapılacağından kimsenin kuşkusu olmasın” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.