Ebru’yu tabancayla yaralayan sevgilisi tutuklandı

Ankara’da gece kulübü solisti Ebru Sultan Bozdağ’ı (32) kıskançlık nedeniyle tabancayla ateş ederek yaraladığı argümanıyla gözaltına alınıp, hür bırakılan sevgilisi Hasan Karabudak (26), savcılığın itirazı üzerine ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ hatasından tutuklandı.

Gece kulübü solisti Bozdağ, 5 Eylül sabahı sevgilisi Hasan Karabudak ve onun babası tarafından hastaneye kaldırıldı. Hastane polisinin tabirini aldığı Karabudak, sevgilisinin, kendisinden ayrılmak isteyince intihar etmek istediğini ve elinden almak isterken tabancanın ateş aldığını ileri sürdü. Adliyeye sevk edilen kuşkulu, isimli denetim koşulu ile nöbetçi sulh ceza hakimliğince özgür bırakıldı.

TEKRAR GÖZALTINA ALINDI

Tedavisinin akabinde tabiri alınan Ebru Sultan Bozdağ, sevgilisi Hasan Karabudak’ın, kendisini iş yerinde müşterilerden kıskandığını, bu yüzden ortalarında tartışma çıktığını ileri sürerek, “Beni ve ailemi öldürmekle tehdit ederek darbetmeye başladı, sonra belindeki tabancayı çıkardı. Boynumdan tutarak ardıma geçti. Tek el ateş etti. Yaralandıktan sonra beni banyoya götürdü. Kanı durduramayınca babasını çağırdı sonra beni, babasının ikametine götürdüler. Burada tedavi etmek istediler; fakat kanı durduramayınca hastaneye götürdüler” dedi.

İKİNCİ SEFER HÜR BIRAKILDI

Yeniden gözaltına alınan Hasan Karabudak, nöbetçi sulh ceza hakimliğindeki sorgusunda, “Ben ayrılmak istediğimi söyleyince bana tabanca doğrultarak, Bir yere gidemezsin dedi. Ayrılmak istediğimi tekrar söyleyince Evvel seni sonra kendimi öldürürüm dedi. Odaya eşyalarımı almak için yöneldiğimde tabancayı başına dayadı. Ben kendimi üzerine attım. O sırada silah patladı” dedi. Mahkeme, şüphelinin kaçma kuşkusunun olmaması, kanıtların toplanması ve olayda tabancanın kim tarafından ateşlendiğinin tam olarak tespit edilememesi nedeniyle yurt dışına çıkış yasağı ve konutu terk etmeme isimli denetim koşulu ile hür bırakılmasına karar verildi.

SAVCILIK İTİRAZ ETTİ, BU KERE TUTUKLANDI

Soruşturmayı yürüten savcılık da sulh ceza hakimliğine yazdığı itiraz dilekçesinde, müştekinin sağ elini kullandığının tespit edildiğini, kurşunun giriş ve çıkış yeri açısından sağ elle ateş edildiği kabulünün, hayatın olağan akışına terslik gösterdiğini, bilgi sahibi olarak sözü alınan kişinin, şüphelinin olaydan kısa mühlet evvel kendisinden tabanca satın aldığını söylediğini ve öteki kanıtları de göz önünde bulundurarak olayın taammüden öldürmeye teşebbüs hatasını oluşturduğunu belirtip, isimli denetimle hür bırakılan kuşkulu hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını talep etti. İtirazı kıymetlendiren Ankara 6ncı Sulh Ceza Hakimliği, bu sefer şüphelinin taammüden öldürmeye teşebbüs hatasında tutuklanmasına karar verdi. Tutuklama kararının akabinde yakalanan Hasan Karabudak, cezaevine gönderildi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.