Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘YSK’ reaksiyonu: Yargıda bedeli ödetilmeli

24 Şubat’ta başlayan Ukrayna savaşı can almaya devam ederken dünyaya umut olan tepe Lviv’de gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Lideri Zelenski ve BM Genel Sekreteri Guterres üçlü tepede bir ortaya geldi. Kritik tepe dünden beri dünya kamuoyunun bir numaralı gündem hususu oldu.

YSK AÇIKLAMALARINA SERT TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, birçok değerli mutabakatın sağlandığı tepe dönüşü değerli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan dönüş uçağında, ortalarında Yeni Şafak Gazetesi’nden Ayşe Olgun, GZT muhabiri Ümmü Gülsüm Durmuş ve TVNET Dış Haberler Editörü Merve Başkurt’un da bulunduğu basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı YSK’ya yönelik açıklamalara sert reaksiyon gösterdi.

‘KILIÇDAROĞLU’NUN HAYATI YALAN’

“CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu geçen günlerde ‘Bizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Şurasında bile yok’ diye tuhaf bir kelam sarf etti. Bununla birlikte birtakım spekülasyonlar var; işte “hükümetin yapmayı planladığı birtakım icraatlar evvelden Kılıçdaroğlu’na servis ediliyor ya da sızdırılıyor” halinde. Bu farklı duruma dair neler söylemek istersiniz?” sorusuna Erdoğan şu karşılığı verdi:

“Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarına inanıyor musunuz? Adamın hayatı palavra. Bir şey bildiğinden değil.

‘YARGIDA BEDELİ ÖDETİLMELİ’

Tabii bana nazaran, YSK Lideri ve grubu bunu yargıya taşımalı. Yargıya taşımak suretiyle artık bu adama bedel ödetmeli. Yeri geliyor savcılara saldırıyor, yeri geliyor yargıçlara saldırıyor. Ancak nedense onlar çekiniyorlar, korkuyorlar.

‘MİLLETİM SANDIKTA DERSİNİ VERECEK’

Anayasa’yla teminat altındasınız. Anayasa’da bununla ilgili ‘Kesinlikle yargıya yönelik bu tıp beyanlarda bulunulamaz’ diyor. İnşallah 2023’te milletim sandıkta buna bir sefer daha dersini verecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.