Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Akşener’e Abdülhamid yansısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da, AK Parti Gençlik Kolları tarafından Yeni Adana Stadyumu’nda düzenlenen, “Bir Gençlik Şöleni” etkinliğinde açıklamalarda bulundu.

Ülkemizin dört bir yanından gelip Adana’da tek yürek haline gelen sevgili gençler. Tüm Türkiye’ye tüm dünyaya yürekleri titreten sevgili gençler. Kökü ezelde bir büyük davanın idrakinde sevgili gençler. Gözümüzün ışığı geleceğimizin teminatı sevgili gençler. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Bugün burada bizlerle olan 28 farklı bölgeden siyasi parti gençlik teşkilatı temsilcilerine teşekkür ediyorum.

Bana sizler üzere yol arkadaşları verdiği için Rabbim’e milyonlarca defa hamd ediyorum. Siz Türkiye’yi gayelerine ulaştıracak gençliksiniz. Siz propaganda edileni, dayatılanı değil kendi kültür hazinesindeki hakikatleri bulacak gençliksiniz. Siz dağılmışları toplayacak, gizlenmişleri açacak, karanlıkları güneşle aydınlatacak gençliksiniz. Çürümüşlüğün kirli mecraların içinden sıyrılıp faziletli yolları açacak gençliksiniz. Sizlere inanıyorum.

Siz bizim 40 yıllık siyasi uğraşımız ve iktidarımızla temelini attığımız ‘Güçlü Türkiye’ inşasını 2053 ile taçlandıracak gençliksiniz. Sizler bu gençliksiniz.

Gençlerimizle birebir yolda yürüdüğümüz, birliğimize beraberliğimize sahip çıktığımız sürece bize hüzün yok. Sizlerin de bu büyük misyonu taşıyacak azmi kararlılığı ortaya koymanız gerekiyor. Gençlikte durmak, gerilemektir. Gençlikte yıkılmak, ölmekten beterdir. Yıkılmak durmaktan kaçınmanın yolu tepeden gözünü ayırmamaktır.

Abdülhamid Han, hayatı boyunca bölümünün emperyalistleriyle çaba etmiş bir millet sevdalısıdır. Varsın birileri Seyahat olaylarını devrilişine benzeterek dursun, biz ecdadın müsaadeden yürüyeceğiz. Gençlerimizin kimin, kim olduğunu bilmeye hakkı var. Siz emperyalist ağızlılara hak eden karşılığı verecek gençliksiniz. Sultan Abdülhamid’e lisan uzatan hanımefendiye sormak lazım, 33 yıl ‘hasta dev’ diye takdim edilen Osmanlıyı toprak kaybetmeden yöneten Abdülhamid’e lisan uzatana, millet 2023 seçimlerinde haddini bildirecektir. Meral Hanım, sen kim Sultan Abdülhamid’e saygısızlık kim. O, 6’lı masada olanlardan 3 tanesi var ki bunlar Sultan Abdülhamid’e laf söyletmemişlerdi. Artık ne oldu da sus pus oldular.

15 Temmuz kahramanı gençlerin tek silahı, iman dolu kalpleriydi. Meydanlara dedik, gençlik meydanlara yürüdü. Artık karşımda ben Teknofest gençliğini görüyorum. Teknofest gençleriyle inşallah 2023 seçimlerine yürüyoruz.

Tiyatrovari gösterilerle kendi kendimizi kandırmıyor, tüm hayallerimizi gençlerimizle birlikte kuruyor, tüm gayelerimizi gençlerimizle birlikte belirliyoruz.

Türkiye’nin gerektiğinde yedi düvele meydan okuyarak elde ettiği her kazanım, gençlerimizin onurlu duruşları, faziletli uğraşları, muvaffakiyetleri sayesindedir

2023 amaçlarımızı paylaştığımızda hayal kurmakla itham etmişlerdi. Onlar bilmiyordu ki biz amaçları hayata geçirirken, daha büyük vizyonlar koymak hedefindeydik. 2023 amaçlarımızın arefesine geldik. Sizler 2071 vizyonunun altyapısını kuracaksınız.

Evvelce beri gençleri karar ve idare sistemlerinden uzak tutmak isteyenler vardı. Bizim gençliğimiz, ‘Ayasofya ibadete açılacak’ sloganlarıyla geçti. Bugün genç kızlarımız, okullarına bayanlarımız işyerlerine başörtüleriyle girebilmektedir. Ülkemizin her yerinde eğitim kurumlarımız faaliyetlerini gösteriyor. 30 yaş huduttu. Evvel 25 yaşa indirdik, sonra 18 yaşa indirdik. 18 yaş Türkiye’de seçme ve seçilme yaşıdır. Sizlerin parlementoya girme hakkınız var. Bunu biz sağladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.