Çavuşoğlu’ndan AK Partililere: Bu kere kriz önemli

Türkiye’de artan hayat pahalılığı, ve enflasyon sorunu gündemdeki yerini koruyor. Malatya’da AK Parti Genişletilmiş Vilayet Müşavere Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada yaşananları ele alan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “Daha evvelki krizler de Türkiye’yi etkiledi ve birçoğu Türkiye’yi teğet geçti lakin bu sefer önemli bir krizle karşı karşıyayız” dedi.

Karar’ın aktardığı habere nazaran, konuşmasında seçime 1 yıldan daha az bir vakit kaldığını belirten Çavuşoğlu, partililerden her geçen gün alandaki varlıklarını artırmalarını istedi.

‘MUHALAFET HUZURSUZLUK İKLİMİ YARATIYOR’

Çavuşoğlu, şöyle konuştu: “Evet, bugün insanlarımızın ezaları, yüksek enflasyon, fiyat artışı var, hayat pahalılığı var. Bunu inkar etmiyoruz, doğruya gerçek. Lakin tüm dünyada bu krizlerin derin yaşandığını görelim. ‘Tüm dünyada bu meseleler var’ diyerek problemlerin tahlili noktasında da çekimser davranamayız. Daha evvelki krizler de Türkiye’yi etkiledi ve birçoğu Türkiye’yi teğet geçti lakin bu önemli bir krizle karşı karşıyayız. Nasıl bugüne kadar problemleri çözdüysek, krizleri aştıysak, bizim de vazifemiz bu krizleri aşmak ve halkımıza en hoş formda hizmetleri sağlamak.

Muhalefetin oluşturmaya çalıştığı huzursuzluk iklimine asla müsaade edemeyiz. Onların kederi huzursuzluk. Daima gerçek olmayan bilgilerle çarpıtmalar. İnsanımızı içinde bulunduğu ıstıraptan kurtaracak olan tekrar bizleriz. O nedenle çabamızı yürütmeye devam edeceğiz.”

‘CUMHUR İTTİFAKI OLARAK ADAYIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’

‘Sistemi değiştirelim, çabucak seçim yapalım’ diyorlar, Seçimin tarihi nettir. Artık başına esen kimse seçim isteyemez. Tarih muhakkak, 2023 Haziran. Cumhur İttifakı olarak adayımız da aşikâr. Bizim adayımız, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan. Herkes adayını belirlesin, halkın huzuruna çıksın. İşte er meydanı sandıkta.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.