Canan Kaftancıoğlu: “Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz”

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yarın, partisinin vilayet gençlik kolları liderleri ile toplantı yapacak.

81 vilayet gençlik kolları liderleri bugün İstanbul Planlama Ajansı’nın Florya’daki merkezinde bir ortaya geldi. Aktifliğe; CHP Genel Lider Yardımcıları Gökçe Gökçen ve Onursal Adıgüzel, CHP milletvekilleri, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, CHP Gençlik Kolları Genel Lideri Gençosman Killik ve belediye liderleri katıldı.

Kaftancıoğlu; “Partimize, partimizin prensiplerine, gençliğinize, kendinize ve sizlerin hayallerini amaçları hâline getiren genel liderimize, genel liderimizin sizlere sunduğu imkanlar ve sizin genel liderimize, partimize oluşturduğunuz ve artırdığınız güce güvenerek tahminen de dünya tarihinde bir birincisi başaracağız. Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz” dedi. CHP Gençlik Kolları Genel Lideri Gençosman Killik ise “Çok çalışmamız gerekiyor. Bizden beklentileri ziyadesiyle karşılamamız gerekiyor” dedi.

Kaftancıoğlu, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“CESUR OLAN SİZSİNİZ”

  • Değerli kardeşlerim, o kadar değerli bir partide, o kadar değerli bir süreçte tarihe tanıklık ediyorsunuz ki ve bu tarihe tanıklık ederken kimi süreçleri istediğimiz üzere şekillendirebiliriz lakin kimi süreçler bizim isteğimizin dışında gelişir ve o süreçleri nasıl karşıladığımız vaktin, tabanın, tarihin bize yüklediği bir sorumluluktur. Şundan ötürü söylüyorum. Yaşadığınız bu güç günlerde, bugünün Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihine tanıklık ederken sizin yaşınızda olmak demek, aslında gerçekten çektiğiniz zorluklara karşın bunu bilerek ve görerek çok değerli, öykülenecek ve aslında yüreğinizden ötürü berbatlığın iktidarda olduğu bugünde, bu yaşta bu berbatlığa karşı savaşabilme, gayret edebilme duruşunuzdan ötürü bence bahadır olan ben ya da biz değiliz; yavuz olan sizsiniz. Hepinizi kocaman kucaklıyorum ve alkışlıyorum bu yüreğimizden dolayı. Düzgün ki varsınız.

“DEMOKRASİ YOLUYLA DİKTATÖRÜ GÖNDERECEĞİZ”

  • Hep ne diyoruz? Gençlik gelecek. Bazen bunu cümlenin gidişine nazaran kullanıyoruz fakat sizlerden bir ablanız olarak tek bir isteğim var ki, siz zati hissediyorsunuz. Hissetmeseniz bu hamasette olamazdınız aslında. Partimize, partimizin unsurlarına, gençliğinize, kendinize ve sizlerin hayallerini amaçları hâline getiren genel liderimize, genel liderimizin sizlere sunduğu imkanlar ve sizin genel liderimize, partimize oluşturduğunuz ve artırdığınız güce güvenerek tahminen de dünya tarihinde bir birincisi başaracağız. Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz.

“HERKES İÇİN İNANARAK ÇABA EDİYORSUNUZ”

“ZOR OLANI İKTİDARDAKİ DÜŞÜNSÜN”

  • Zor olanı iktidardaki kötülük düşünsün. Biraz evvel İstanbul hoş, sizlerle daha hoş demiştim. Sahiden bu İstanbul Planlama Ajansı da İstanbul üzere hepimizin birlikte nefes aldığı alanlar oldu. Ne dedik? Partimizde, inancımız var. Çalışkanlığımız var. Ekrem Liderimizin söylediği üzere ben de selamını ileteyim. Çalışkanlığımız var ve burada kocaman bir aile olduğumuzu bu anlarda çok ağır hissediyorum. Siz gençler var. Bizim İstanbul’daki yaş almış lakin daima genç kalan belediye liderlerimiz var. Milletvekillerimiz keza ortamızda. Genel lider yardımcımız ve gençlik örgütünün A’dan Z’ye bütün komponentleri yan yana, omuz omuza, umudu örgütlüyoruz. Umudu örgütlemenin olmazsa olmaz bir şartı var. İnançlı olmak ve ben biliyorum ki, Cumhuriyet Halk Partisi gençliği geçmişte olduğu üzere gelecekte de inançlı olacak ve o inancıyla Türkiye nefes aldıracak.

“ASLA HAYALLLERİNİZİ KAYBETMEYİN”

  • Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk, boşuna Gençliğe Hitabe yazıp boşuna bu devleti, bu cumhuriyeti gençlere emanet etmemiştir diyorum. Sizlerle bir ortada olduğum için gerçekten çok memnunum. Zira sizlerle bir ortada olunca gücümüzün artması bir yana, herhalde sizlerin gücü bizdeki yorgunlukları alıp götürüyor. Ben bu bağlamda İstanbul’da bu çalıştayı yapmış olmanız, İstanbul vilayet örgütümüze saha çalışmalarınızla dayanak vermiş olmanızdan ötürü ve gençlik kolu liderimize bilhassa çok teşekkür ediyorum. Bir gün kendisiyle sohbet ederken ‘Benim hayallerim var’ demişti. Asla ve asla hayallerinizi kaybetmeyin ve gençlik örgütünün hayalleri, genel liderimizin amacıyla Türkiye’deki bütün mazlum ve mağdurların kurtuluşunun işareti olacaktır diyorum.”

CHP İstanbul Gençlik Kolları Lideri Cem Aydın da “Sizleri bugün burada İstanbul’u bir kere değil, iki sefer kazanmış yönetimlerimizle ağırlamaktan büyük bir memnunluk duyuyorum. Kaç birçok medeniyetlerin beşiği, doğuyla batının buluşma noktası, kadim kentimiz İstanbul’a hepiniz beğenilen geldiniz” kelamlarıyla konuşmasına başladı.

Aydın, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“İSTANBUL’DA SOKAK SOKAK DOLAŞTIK”

  • İstanbul Gençlik Kolları olarak 39 ilçemizde yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra ‘güç sende, senin elinde’ ve ‘zam duvarı’ üzere çalışmaları, 81 vilayetimizi harekete geçirecek halde planlamaktan, bu mevzuda verdiğiniz takviyeden, birebir vakitte genel merkezimizin bu biçim çalışmaları İstanbul’dan Türkiye’ye yaymasından ötürü sahiden çok memnunuz. Bizler için çok bedelli. Anadolu’nun en ücra köşesinden bin bir zorlukla çabasını sürdüren gençlik örgütlerinin ihtiyaç duyduğu her noktada İstanbul olarak her vakit dayanak olacağımızı sizlere bildirmek istiyorum. Tıpkı biçimde sizlerden de gereksinimimiz olduğu her noktada takviye alacağımızı biliyorum. Bunun için de çok teşekkür ediyorum. Keza bugün 81 vilayet liderimizle, İstanbul’da sokak sokak, yeni seçmenlerimizi dolaştık.

“GELECEĞİ BİRLİKTE PLANLAYACAĞIZ”

  • 3 gün boyunca bir arada geleceği planlayacağız. Geleceği konuşacağız. Gelecek politikalarımızı konuşacağız. Toplantımızı 3 gün boyunca bu alanda sürdüreceğiz. Bu alanın bir özelliği var. 3 yıl öncesine kadar halktan kaçanların saklandığı bir alandı lakin bugün İstanbul’da gençlerin çalışma yaptığı ve birebir vakitte 3 günlük kampımızda Cumhuriyet Halk Partisi gençliğinin halka açık bir alanda geleceği planladığı bir yere dönüştü. Bu yüzden çok değerli. Bu yüzden bu alan farklı bir kıymet aslında, başka bir bildiri içeriyor. Sevgili İstanbul Büyükşehir Belediye Liderimiz Tekirdağ’da toplantıda olduğu için gelemedi. Toplantımızın ilerleyen günlerinde ortamızda olacak.”

GENÇOSMAN KİLLİK: ÖNÜMÜZDEKİ SÜRECİ PLANLAYACAĞIZ

CHP Gençlik Kolları Genel Lideri Gençosman Killik de program için İstanbul vilayet örgütüne teşekkür etti.

Killik, şöyle konuştu:

  • Gençlik kollarını bu formda hoş ağırlamak, gençlik kollarını bu halde hoş bir bedel vermek bizi ve bizden sonra gelecek bütün genç kardeşlerimizi gururlandırıyor, onurlandırıyor. Bütün genç arkadaşlarım ismine kendilerine bir defa daha teşekkür ediyorum. Burası İstanbul’daki en hoş ve özel alanlardan bir tanesi ve birilerinin monopolünden kurtarılıp halka açılmış özel bir yer. İstanbul Planlama Ajansı tarafından kullanılıyor ve bu alanı oluştururken bu hoş mesken sahipliği için onlar da çok büyük bir özveri sarf ettiler. İstanbul Büyükşehir Belediye Liderimize da ayrıyeten çok özel bir teşekkür etmek istiyorum. Onlar da en hoş biçimde bizleri ağırladılar. Bütün genç arkadaşlarım ismine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreci planlayacağız ve bir yandan da vazifeye geldiğimiz 9 aylık süreci değerlendireceğiz. Görüyorum ki çok genç arkadaşımız yorgun gözüküyor. Zira sabahtan beri alan çalışması yapıldı. Yorgun gözükmek bizim için hoş bir şey zira yorulmamız, çok çalışmamız gerekiyor. Bizden beklentileri ziyadesiyle karşılamamız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.