Bayram tatili kaç gün? Kurban bayramı tatili ne vakit başlıyor?

Yılın son dini bayramı olan Kurban bayramı için tatil müddeti 9 gün olarak belirlendi. Erdoğan, Kurban Bayramı tatilini takip eden 13-14 Temmuz günlerinin idari müsaade kapsamına alınacağını duyurdu. Bayram tatili, bayramın birinci günü olan 9 Temmuz’da başlayacak, 17 Temmuz’da sona erecek.

Kurban bayramı için sayılı günler kaldı. Hazırlıklarını sürdüren vatandaşların bir kısmı tatile, bir kısmı ise akrabalarını ziyarete gidecek. Kurban bayramı tatilinin mühletinin muhakkak olmasının akabinde milyonlarca vatandaşlar tatilin başlayacağı günü bekliyor. Kurban bayramı tatil müddeti 9 gün olacak, tatil 9 Temmuz Cumartesi günü akşamı başlayacak.

BAYRAM TATİL İKAÇ GÜN?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısında Kurban Bayramı tatilinin mühletini açıkladı.

Tatil müddetinin dokuz gün olacağını duyuran Erdoğan, “Kurban Bayramı tatilini takip eden günler ile 15 Temmuz ortasındaki Çarşamba ve Perşembe günlerinin idari müsaade kapsamına alınacağının haberini sizlerle paylaşmak istiyorum” tabirlerini kullandı.

Buna nazaran bayram tatili 9 gün olarak belirlendi. 9 günlük bayram tatili Kurban bayramı birinci günü olan 9 Temmuz’da başlayacak.

KURBAN BAYRAMI NE VAKİT?

Kurban Bayramı arefe günü 8 Temmuz Cuma gününe denk geliyor. Bayramın birinci günü ise 9 Temmuz’da idrak edilecek.

Kurban Bayramı 1. Günü: 9 Temmuz Cumartesi

Kurban Bayramı 2. Günü: 10 Temmuz Pazar

Kurban Bayramı 3. Günü: 11 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 4. Günü: 12 Temmuz Salı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.