Bakan Nebati’ye cürüm duyurusu: Benimle uğraşmasın iktisatla ilgilensin

ANKARA– Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile baba tarafından kuzeninin oğlu olan akrabası Kenan Nebati ortasında yıllardır süregelen hasımlık devam ediyor.

Bakan Nebati’nin geçmişte Meclis’e giriş yasağı getirttiği Kenan Nebati, “soyadını değiştir” teklifinde bulunulmasının akabinde Nureddin Nebati ve avukatı hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

5 MİLYON LİRA ZİYANA UĞRADIĞINI SAV ETTİ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Kenan Nebati ortasında yaklaşık on yıldır süren hasımlık birçok sefer yargıya intikal etti. Bakan Nebati’nin açtığı davalar nedeniyle cezalar alan Kenan Nebati, bu sefer akrabası Nureddin Nebati hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

İzmir Bayraklı Adliyesi’ne giderek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilmek üzere cürüm duyurusunda bulunan Kenan Nebati dilekçesinde, ‘maddi ve manevi ziyana uğradığını’ belirtti. Bakan Nebati tarafından kendisine “iftira atıldığını”, “suçlandığını” ve bu nedenlerle 5 milyon lira ziyana uğradığını sav eden Kenan Nebati, “Beni mağdur etti ve toplumda rencide etti. Aile temelimi yuvamın yıkılmasına sebep oldu” dedi.

‘BENİMLE UĞRAŞACAĞINA İKTİSATLA İLGİLENSİN’

Şikâyet dilekçesinde, Bakan Nebati’nin kendisine “soyadını değiştir” teklifinde bulunduğunu, can güvenliğinin olmadığını, özel hayatının saklılığının ihlal edildiğini kaydeden Kenan Nebati, “Beni mağdur etti. Cezalar aldırdı. Dolandırıcılık kabahatinden cezaevinde yattım. Kederimi anlatamadım. Hala üzerime gelip bakanlık unvanını kullanarak benimle uğraşacağına iktisatla ilgilensin. Bu nedenle Nureddin Nebati’den şikâyetçiyim. Beni mağdur etti, gereğinin yapılmasını arz ederim” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.