Bakan Murat Kurum’dan ‘Atatürk Havalimanı’ açıklaması: Millete armağan

Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı’nın yıkılıp, yerine Millet Bahçesi yapılacağına ait açıklamalarda bulundu. Kurum, Atatürk istismarı yapıldığını argüman ederek, “Milletimizin talepleri doğrultusunda projelerimizi yapmaya devam edeceğiz. 1 pist acil inişler için açık kalacak” dedi.

‘MİLLETE EMANET ETTİK’

Atatürk Havalimanı yıkılmıyor tersine milletimize armağan ediliyor” diyen Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara’da Millet Bahçesi açılışında açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum, “Milletimizin talepleri doğrultusunda projelerimizi yapmaya devam edeceğiz. Onlar tehdit edip dursunlar biz projelerimizi yapmaya devam edeceğiz. Burası 1900’lü yıllarda birinci havalimanı olarak hizmete girmiş bir alan. 1953’te de memleketler arası hava trafiğine açılmış. Burada yaşanan trafik sorunu, hava kirliliğinden sebep, Küçükçekmece, Bağcılar, Bakırköy bölgesinde milyonlarca vatandaşımız yaşıyorlar. Hava kirliliğinden, gürültü sorunundan ötürü, sesten ötürü rahatsızlıklarını lisana getiriyorlar. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu büyük İstanbul vizyonu çerçevesinde İstanbul Havalimanımız yapıldı. En pahalı yerlerimizi millete emanet ettik” tabirlerini kullandı.

CHP’yi maksat alan Bakan Kurum, “Bunlar tehdit lisanına alışmışlar fakat baktığınızda dikili bir tane ağaçları yok” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.