AK Partili Gökcan: AK Parti olarak şenliklere karşı değiliz

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan “CHP’li belediyenin ihmalleri sonucu oluşan arızalar sebebiyle yaşanan kirlilik nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na 1 milyon 578 bin 192 lira idari para cezası uygulandı.” dedi.

Bir dizi programa katılmak için ilçeye gelen Gökcan, DSİ Toplantı salonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, Muğla’nın incisi Fethiye Körfezi’nin içler acısı durumda, körfezde kirlilik ve kokunun çizgi safhada olduğunu söyledi.

Denize girmenin artık mümkün olmadığını, denizdeki canlı florasının can çekiştiğini söz eden Gökcan, “Bunun sorumlusunu da hepimiz biliyoruz. Lokal seçimler öncesi bol keseden atıp, ‘Seçimi kazandığımızda körfezi temizleyeceğiz. Kimse karışmasın, AB fonu kullanırız, kredi alırız, paklığı biz yaparız’ diyenler bugün nerede? Fethiye Atıksu Arıtma tesislerinde bakım yapılmadığı için sık sık arızalar ve kırılmalar yaşandı ve bu da körfezde kirliliğe yol açtı. CHP’li belediyenin ihmalleri sonucu oluşan arızalar sebebiyle yaşanan kirlilik nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na 1 milyon 578 bin 192 lira idari para cezası uygulandı.” diye konuştu.

Fethiye Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesine tespit edilen kirlilik nedenleriyle ilgili tedbir alınması gerektiğini içeren ihtar yazıları yazıldığını lisana getiren Gökcan, bunların da CHP’li belediyelerin aklını başına getirmeye yetmediğini kaydetti.

“Yapamayacaklarsa çıkıp söylesinler, biz yaparız”

Gökcan, Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca’nın şenliklerin iptaliyle değil, Fethiye Körfezi’nin kirlilik sorunu ve ilçedeki yolların imaliyle ilgilenmesi gerektiğini belirtti.

Fethiye Belediyesi ile Büyükşehir’den seçimlerde verdikleri Fethiye Körfezi paklığı kelamını yerine getirmesini isteyen Gökcan, “Yapamayacaklarsa çıkıp söylesinler, biz yaparız.” tabirini kullandı.

MİLYONFEST

Gökcan, ilçede 1-4 Eylül’de ikincisi düzenlenmesi planlanan MilyonFest Fethiye aktifliğine bilgi, doküman, mevzuat ve İnlice Muhtarlığı ile İnlice Derneği’nin gerekçeli müracaatları nedeniyle müsaade verilmediğini anlattı.

Muhalefet partilerinin yöneticileri ile kimi milletvekillerinin şenliğin keyfi olarak iptal edildiğini argüman ettiklerini hatırlatan Gökcan, şunları kaydetti:

“CHP’li siyasetçiler AK Parti’yi suçlayarak, güya biz yasaklamışız üzere algı operasyonu yapıyorlar. Toplumsal medya hesabından bir paylaşımda bulunan CHP Genel Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da valileri ‘Devletin valileri olun’ diye uyarmış. Evet valiler, devletin valisidir Sayın Kılıçdaroğlu. Devletin valileri bir karar verirken, oturup keyiflerine nazaran karar vermiyorlar. Verdikleri karara, bu ne der, şu ne der diye bakmazlar ve bakmıyorlar da. Devlet yönetmek önemli bir iş. İlgili ünitelerden aldıkları resmi yazılara, bahis ile ilgili kendilerine gelen taleplere ve mevzuata bakarak karar alıyor ve uyguluyorlar. Fethiye şenliği ile ilgili olarak da sistem bu biçimde işlemiştir.”

Söz konusu alanın Fethiye-Göcek Özel Etraf Müdafaa Bölgesi Doğal Karakteri Korunacak alan ve Arkeolojik Sit alanı içerisinde kaldığı vurgulayan Gökcan, şenliğe müsaade verilmemesi için yapılan müracaatlar ile ilgili kurumların aldığı kararları anlattı.

Festivalin İnlice Plajı’nda yapılmasının uygun olmayacağı kararının devletin değil milletin kararı olduğunu belirten Gökcan, şöyle konuştu:

“Son olarak, CHP Küme Lider Vekili Sayın Özgür Özel de topa girerek Fethiye’deki şenliğe müsaade verilmemesini eleştirmiş. Müsaade verilmeyişinin ardında arka niyetler aramış. Niyet okumasında bulunmuş. Hayat biçimine müdahale edildiğini tez etmiştir. Buradan hayat üslubuna müdahale yorumunu çıkartmak lakin akıl ve izan yoksunluğu ile açıklanabilir. Kimse buradan siyaset yapmasın. Manüpülasyon ve algı operasyonu yapmasın. CHP’li Küme Lider Vekili Özgür Özel, Ankara’da oturup, Muğla’yı ve Fethiye’yi bilmeden atıp tutacağına, gelsin şenliğin yapılacağı İnlice’deki hemşerilerimizi dinlesin. Muhtarlarımızla konuşsun. Ne devletin valisi ne de AK Parti olarak bizler şenliklere karşı değiliz. Karşı da olmadık. Hele hele kimsenin hayat üslubuna müdahale etmedik, etmeyeceğiz de. 20 yıllık iktidarlarımız periyoduna bakarlarsa sayısız şenlik yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.