AK Parti Kilis vilayet yöneticisi kaçak villaları savundu: İmar affı çıkacak

Bakanlar Şurası 21 Kasım 2016 tarihinde ortalarında Kilis’in de bulunduğu 49 vilayette 141 bölgeyi ‘Büyük ova tarım alanı’ ilan etti. Lakin Kilis’te ‘ova’ ilan edilen bölgede kaçak villalar yapıldı.

AK Parti Kilis vilayet yöneticisi ve İlim Yayma Cemiyeti Lideri Necmettin Şekeroğlu bölgeye biri kendine, başkası oğluna ilişkin olmak üzere 6 kaçak villa yaptırdı.

AK Parti’li Kilis Belediyesi, Şekeroğlu’na kaçak villalar için 544 bin lira ceza kesti ve mühürledi. Mühür sökülerek, inşaata devam edildi. Bu sefer 616 bin lira daha ceza kesildi. Tarım Vilayet Müdürlüğü de 250 bin lira ceza verdi. Eski haline getirilmediği için ceza 3 katı olan 750 bin liraya çıkarıldı. Lakin kaçak villa imali sürüyor.

Sözcü gazetesinden Veli Toprak’ın haberine nazaran; AK Parti’li Şekeroğlu, kaçak inşaat yaptıklarını itiraf etti ve “Kilis’te bu türlü yüzlerce bağ konutu var. İmar affı bekliyoruz” dedi.

Şekeroğlu şunları söyledi:

“Adı tarım toprağı ancak kayalık mevki. Masa başında orayı tarım toprağı, ova ilan etmişler. 5-6 arkadaş bir ortaya geldik, bağ konutu yapmak için. Bizim imarla ortamızda 300 metre var. Kentin binaları bize 300 metre arada. Burada ya imara girecek ya da imar affı çıkacak. Biz toplumdan ve sizden anlayış istiyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.