6’lı masada milletvekili aday listeleri nasıl belirlenecek? Kılıçdaroğlu’ndan açıklama

6’lı masada milletvekili aday listeleri nasıl belirlenecek? Merak edilen sorunun karşılığını CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu verdi.

”İLLER BAZINDA ANKET YAPILIRSA SAĞLIKLI SONUÇ ALINIR”

Değişine seçim yasasını hatırlatan Kılıçdaroğlu, vilayet bazında anket yapılması gerektiğini söyledi.

CHP önderi şöyle konuştu:

”Her parti 41 vilayette seçime girmek zorunda. Onun dışında başka vilayetlerde ittifaklar olabilir. Vilayetler bazında anket yapılırsa daha sağlıklı sonuçlar elde edilir. Bir parti diyebilir ki ‘Biz burada daha öndeyiz.’ O orada olur. Olay bir parti olayı olmaktan çıktı, bir Türkiye olayı.”

Kılıçdaroğlu, ittifakların durumuna nazaran parti içinde ön seçimlerin yapılmayabileceğine de dikkat çekti, ”Son kararı Parti Meclisi verecek” dedi.

BÜLENT KUŞOĞLU’NUN AÇIKLAMASI

Cumhuriyet gazetesine konuşan Kılıçdaroğlu’nun gündeminde CHP Genel Lider Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun “Kılıçdaroğlu dışında aday çıkarmak masanın dağılması manasına gelir”sözleri sonrası başlayan tartışma da vardı.

”ÖNEMLİ OLAN GENEL LİDERLERİN SÖYLEDİKLERİ”

CHP başkanı ”Zaman vakit tartışmalar olur, bu siyasetin tabiatında vardır. O tartışmalarda bizim açımızdan değerli olan genel liderlerin söyledikleridir. Genel lider yardımcıları niyetlerini tabir edebilir. Genel lider dışındaki parti yetkililerinin açıklamalarını dinleriz, hürmet duyarız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.